Cel mai frumos cadou

Cristina Fochi Asociatia Blondie

Anul acesta am decis sa imi donez ziua de nastere asociatiei Blondie, care a luat nastere pentru a sprijini copiii bolnavi si singuri, devenind astfel ingerul lor pazitor.

“Blondie este despre iubirea pe care o dai oricarei vieti, indiferent ca este lunga sau nu”.

De la începutul crizei COVID-19, odată cu restricționarea zborurilor, mulți copii plecați la tratamente sau operații în Europa au rămas blocați în străinătate, neputând să se întoarcă acasă. Totodata, cei aveau nevoie să meargă la tratament în străinătate nu au mai avut cale de transport.

Astfel, asociatia a venit in sprijinul multor copii si intr-un an de zile au fost organizate zboruri pentru 91 de copii si 5 adulti. Intrucat România nu deține o ambulanță aeriană cu care să transporte cazurile medicale în afara țării, a aparut proiectul “Luam un avion”, care doreste sa achizitioneze o aeronava pe care sa o transforme in ambulanta aeriana.

Daca vrei sa fii alaturi de mine, poti sprijini cauza cu o donatie :).

Mai multe despre proiect poti vedea aici : https://www.asociatia-blondie.ro/luamunavion

Ganduri bune si multumiri din suflet celor care au donat <3!
    “ Daruind, vei dobandi!”

<3
14 Oct 2021

La multi ani, Kiki!🥳
11 Oct 2021

your loved ones

Happy birthday, Kiko!
10 Oct 2021

La mulți ani! Bravo pentru inițiativa!😘
08 Oct 2021

Divele

La multi ani.

Fetele Dentis

La multi ani.

07 Oct 2021
Kiki, esti o fiinta divina! La multi ani!

06 Oct 2021
Cristina Fochi : Asociatia Blondie