De ziua mea imi doresc sa luam un avion roz

Diana Bernat Asociatia Blondie

"Blondie este despre alint. Despre iubirea pe care o dai oricarei vieti, indiferent daca e lunga sau nu. Este mana pe care o tii strans pana la ultima suflare. Este despre a nu muri inainte sa afle cum e sa fii iubit.

Culoarea roz este culoarea pe care copiii cardiaci o au imediat dupa interventia medicala care le salveaza inimile. Roz inseamna bine, inseamna o inima sanatoasa!"

Si eu, ca si fiecare copil, mi-am dorit mereu sa am superputerea de a zbura. Pentru copiii ajutati de asociatia Blondie, a zbura inseamna o sansa la viata nu doar un vis.

Imi doresc ca de ziua mea sa putem contribui la initiativa asociatiei de a cumpara un avion pe care sa il trasforme intr-o ambulanta aeriana pentru a da copiilor grav bolnavi o sansa la viata.

Iti multumesc ca esti alaturi de mine daruind putin roz!

19 Nov 2023

19 Nov 2023

La multi ani frumosi, fericiti si impliniti! ❤
16 Nov 2023