Un avion de ziua Lunei

Luna Lacrițeanu Asociatia Blondie

Pe 27 Decembrie Luna noastră împlineşte un an. Suntem atât de recunoscători că suntem sănătoşi şi că avem parte de zile minunate împreună! Ne-am gândit mult în ultimul timp ce fel de valori vrem să îi insuflăm, ce exemple vrem să îi dăm şi la ce lucruri vrem să o expunem.

Ne-am întrebat oare ce îşi doreşte un copil să primească de ziua lui? Un ursuleț de pluş? O carte? Un avion? Bun, păi hai să îi luăm un avion. Dar nu, nu din ăla din magazin. De jucării e ultimul lucru de care are cu adevărat nevoie un copil atât de mic. Asociația Blondie strânge bănuți să cumpere un avion adevărat. Din ăla de zboară pe cer şi la care te uitai în sus când erai mic şi te întrebai unde se duce.

Avionul pe care îl vor cumpăra ei va duce şi aduce înapoi acasă copii bolnavi, pentru care singura soluție este să fie tratați în altă țară. E un vis mare, da, dar aşa ajunge un om mic să creadă în el, în lume şi în vise: văzând că țelurile mari se duc la bun sfârşit, cu ajutor de la oameni cu suflet mare. Aşadar, Luna îşi va dona ziua de naştere acestui vis al Asociației Blondie. Ca atunci când va mai creşte, să îi pot spune că a contribuit şi ea la salvarea vieților unor copilaşi, şi la liniştea unor mame care îşi primesc copiii înapoi acasă, cu o nouă şansă la viață.

Cine îşi doreşte să îi ofere Lunei un cadou de ziua ei, vă rog să nu căutați pe Emag cadoul, ci să contribuiți la proiectul de pe Galantom. Suma care se va strânge va fi donată încă o dată de noi. Iar la suma noastră (a lui Sorin, ca eu sunt in CIC) va face matching grant din nou compania la care lucrăm. Deci orice contribuție ați face, va fi de fapt de trei ori mai mare. Vă mulțumim! ❤️

Îți mulțumesc că ești alături de noi și, dacă îți place ideea, îți poți dărui și tu ziua de naștere pe ziuata.galantom.ro!

Multumim ca ati fost atat de darnici!
07 Jan 2021
La mulți ani, cu mult, mult drag!
29 Dec 2020
La multi aaaaani, Luna! Copil minunat cu parinti minunati! Sa iti fie viata frumoasa si usoara!
27 Dec 2020

Doris (si ai ei)

La multi ani, fix cum ti se potrivesc mai bine!
27 Dec 2020
La mulți ani Luna, să ne trăiești și să rămâi mereu frumoasă așa cum încearcă părinții tăi să te educe. Love U 😘😘😘
26 Dec 2020
La multi ani!
26 Dec 2020

24 Dec 2020
23 Dec 2020

Maria 🙃

Multi ani sănătoși și voioși, bebeLuna! Te imbratisam strâns strâns! ♥️🥳🥰
23 Dec 2020

George

La mulți ani, Luna!:-)

George

La Multi Ani!
21 Dec 2020
La multi ani, Luca scumpa si draga! Ai toate sansele sa schimbi lumea in mult mai bine! Daca nu pentru toti, macar pentru cativa
La multi ani Luna!

Cristina Padurariu

La multi ani magici! 💜

La multi ani, Luna! Sper sa ne jucam impreuna cat de curand! ❤️
21 Dec 2020

Sa va dea Dumnezeu putere și inspirație sa o creșteți în continuare atât de frumos pe Luna. Va apreciez mult, ma bucur când vad astfel de exemple în jurul meu, ma motivați și pe mine și ma bucur din suflet ca pot sa ajut alături de voi. La multi ani, Luna! Și la multi ani tuturor copiilor!

Ana-Maria

Luna Lacrițeanu : Asociatia Blondie